Každou elektrárnu se snažíme vymyslet pro největší užitek klienta.

Každý dům je unikátní, proto se i my snažíme vymyslet originální řešení pro Vás dům.
Potřebujeme si změřit rozměry střechy, prohlédnout spotřebu domácnosti z faktur za elektřinu.
Zjistit umístění technologie, naplánovat kabelovou trasu a prohlédnout domácí rozvaděč a venkovní.

Akce: Zaměření dronem zdarma

Nabídka na míru

Zanechte nám kontakt a my vám zavoláme a domluvíme vše podle vašich představ

Jaké solární systémy instalujeme?

Solární elektrárna s baterií

Solární elektrárna s baterií je energetický systém využívající solární panely pro výrobu elektřiny během denních hodin a ukládající ji do baterií pro pozdější použití i v době, kdy nesvítí slunce. Tento druh energetického řešení je velmi důležitý, protože umožňuje obnovitelnému zdroji energie stát se spolehlivějším a udržitelným. Elektrárna jde udělat od 5,6 kWp do 50 kWp bez stavebního povolení. Pokud by jste chtěli větší i to zvládneme. Hodnota akumulace může být do cca 92,8 kWh. Pokud by jste chtěli větší vymyslíme jiné řešení než Solax. Součástí instalace od 10 kWp jsou odpojovače solárních panelů. Ty jdou nainstalovat i na menší systému pokud je budete vyžadovat.

Bezbateriové systémy

Tento typ fotovoltaické elektrárny je navržen tak, aby využíval přímo sluneční energii v okamžiku, kdy je k dispozici. Pokud není slunce k dispozici, tato elektrárna nevyrábí energii a je závislá na zdroji energie z místní sítě. Fotovoltaické elektrárny bez baterií se využívají v případech, kdy není potřeba zálohovat elektřinu nebo kdy je výroba elektřiny dostatečná k pokrytí aktuální spotřeby. Fotovoltaické elektrárny bez baterií jsou méně nákladné než fotovoltaické elektrárny s bateriemi, ale jsou více závislé na změnách počasí a denní doby. Elektrárna bez baterie lze udělat jakákoliv, ale dle našich zkušeností není většina rodiných odomů větši než 50 kWp.

Ohřev vody pomocí sluneční energie

Ohřev vody pomocí sluneční energie je alternativní způsob vytápění vody v domácnostech. Toto teplo poté ohřívá vodu v nádrži, která je součástí solárního systému. Solární ohřev vody je ekologický a levný způsob ohřevu vody, neboť nevyžaduje žádné palivo, pouze energii ze slunce. Výhodou je také to, že solární kolektory lze umístit na střechu domu nebo jiné vhodné místo, a tak nezabírá příliš mnoho místa na zahradě. Velikost se pohybuje od 1kW do 5kW. Nyní běží dotace za pomocí NZÚlight - pro seniory a invalidní důchodce dotace v plné výši.

Ostrovní Systémy

Tento typ solární elektrárny umožňuje využití obnovitelných zdrojů energie na místech, která si nelze dovolit nebo nemohou být napojena na tradiční sítě. Velikost instalace se řeší dle spotřeby objektu. Díky ostrovnímu systému můžete být nezávislý i na odlehlých místech.

Výhody fotovoltaiky:

Call Now Button